BJ McLeod je americký majster závodných vozidiel a majiteľ tímu. V tejto biografii sa dozviete o svojom detstve,
Športovci

Brian Jeffrey „B.J.“ McLeod je americký šofér vozidiel, ktorý je považovaný za závodné zázraky za svoje skoré úspechy za volantom. Začal súťažiť v pretekoch „ATV“ o 3. a vo veku 5 rokov pokračoval v motokárách. V trinástich rokoch sa stal najmladším profesionálnym jazdcom, ktorý sa kvalifikoval a súťažil v dostihu, ktorý schválila Americká asociácia rýchlosti. Okrem výnimočného vodiča je McLeod vizionárskym podnikateľom, ktorý vlastní J B.J. McLeod Motorsports Inc., tím pretekárskych vozidiel, ktorý súťaží v sérii NASCAR Xfinity a vedie program rozvoja vodičov. Vlastní v Severnej Karolíne zariadenie s rozlohou 15 000 štvorcových stôp, ktoré v roku 2018 prerobil jeho obchodný partner a manželka Jessica McLeod. Má tím vynikajúcich vodičov, ktorí naďalej dosahujú nové výšky v závodnom svete. Beží na „JD Motorsports“ a „Rick Ware Racing“ na čiastočný úväzok.

Detstvo a skorý život

Brian Jeffrey McLeod sa narodil 17. novembra 1983 vo Wauchule na Floride. Počas svojho detstva bol vychovávaný do domácnosti. Školu ukončil z kresťanskej školy Highlands County Christian School. McLeod začal súťažiť v ATV už vo veku 3 rokov. V 5 rokoch sa presťahoval do motokár a vyhral 300 bodov. pretekov a 18 majstrovstiev na regionálnej, štátnej a národnej úrovni.

McLeod bol od detstva tvrdo pracujúci. Počas svojho dospievania trávil väčšinu času stavbou áut vo svojom obchode, pomáhal svojim rodičom s ich obchodnou prepravnou spoločnosťou, upevňoval mikro trysky v oranžových hájoch a kopal priekopy, zatiaľ čo riadil štúdium.

kariéra

Svoju závodnú kariéru odštartoval v neuveriteľne mladom veku 13 rokov. Nakoniec sa stal najmladším vodičom, ktorý vyhral preteky „Super Late Model“ (SLM) v auguste 1997 v „Orlando Speed ​​World“. McLeod mal 26 rokov, vyhral 100 pretekov SLM a mnoho šampionátov na juhovýchode. V októbri 1997 urobil históriu kvalifikáciou a súťažením v súťaži „ASA“ „Sweet Potato 400“ na „Southern National Speedway“ v Kenley v Severnej Karolíne.

McLeod súťažil v roku 2000 na dvoch pretekoch v sérii „Hooters Pro Cup“, na „Hickory Motor Speedway“ v Severnej Karolíne a „USA International Speedway“ na Floride. Nasledujúci rok sa zúčastnil pretekov „Fairgrounds Speedway“ v Tennessee za „Herzog Motorsports“ v „National Tour Race“ ASA.

Rovnako ako väčšina profesionálnych vodičov, aj McLeod sa po celý čas zameriaval na „NASCAR“. V roku 2010 začal svoju „NASCAR“ cestu súťažením v „Camping World Truck Series“ na „Martinsville Speedway“ pre „Germain Racing“ vo svojom aute číslo 9. Počas svojej debutovej sezóny pôsobil úctyhodne a po kvalifikácii na 23. miesto skončil na 17. mieste.

V roku 2011 McLeod rozdelil svoj program NASCAR medzi program B.J. McLeod Motorsports, „SS-Green Light Racing“ a „RSS Racing“ pre sezónu. Nasledujúci rok absolvoval čiastočný rozvrh s programami „RSS“, „Glenden Enterprises“ a „Hillman Racing“. V roku 2013 sa však sústredil na svoj tím a v sezóne „Homestead-Miami Speedway“ absolvoval iba sezónu. V nasledujúcich dvoch sezónach NASCAR sa McLeod zúčastnil štartovacieho a parkovacieho jazdca modelu SS-Green Light.

Rok 2015 bol pre vodiča veľkým rokom. Debutoval v seriáli NASCAR Xfinity Series na dráhe Iowa Speedway za Rick Ware Racing. Musel odísť po 68 kolách kvôli problémom s brzdením a bol schopný zabezpečiť 36. pozíciu. V tom istom roku sa taktiež dostal do špičkovej závodnej série NASCAR. Debutoval v seriáli „Sprint Cup Series“ v „Sylvania 300“ a jazdil na čísle 33 „Chevrolet SS“ pre „Circle Sport“.

V roku 2016 sa vrátil do „série Xfinity“, aby v rámci celonárodnej série NASCAR s vlastným tímom B.J. absolvoval svoj vôbec prvý program. McLeod Motorsports, ktorý debutoval v Daytone, postavil autá číslo 78 a číslo 8. McLeod skóroval vo svojom čísle 78 tromi najlepšími cieľmi a čiastočne išiel s číslom 8 spolu s Toddom Peckom, Stantonom Barrettom, Travisom Kvapilom a Jeffom Greenom. Neskôr v sezóne tím pridal flotilu číslo 99 a rozšíril ju na tri autá. V roku 2016 sa tiež vrátil na „Camping World Truck Series“ na jeden závod a skončil v 15 hlavných kolách pre „MB Motorsports“ na „Kansas Speedway“.

Pokračoval v prevádzke so svojou flotilou troch automobilov v sérii Xfinity v roku 2017. “Prvé tri preteky prevzal úlohu majiteľa a sezónu otvoril v„ Las Vegas Motor Speedway “.

Mcleod sa umiestnil na čele 25. kola v „Phoenix Raceway“ a „Auto Club Speedway“. Svoj najzabudnuteľnejší výkon však dosiahol na „Daytona International Speedway“ a skončil na 11. mieste. Okrem svojich individuálnych úspechov prejavil aj jeho tím obrovské úsilie, ktorý si vybojoval niekoľko top-15 cieľov. Jeff Green skončil medzi 10 najlepšími jazdcami na „Talladega Speedway“. Tommy Joes Martins tiež skončil na 11. mieste, zatiaľ čo Josh Bilicki skončil na 12. mieste.

McLeod sa v roku 2018 viac sústredil na obchodné aspekty pretekov a vytvoril najmodernejšie zariadenie na okruhu „Goodwin Circle“ v Mooresville v Severnej Karolíne, v ktorom sa nachádza viac ako 28 závodných strojov na ploche 15 000 štvorcových stôp. simulátory a plne vybavená telocvičňa a školiace priestory.

V roku 2019 priviedol McLeod spolu s Gary Kellerom hviezdu JD Motorsports Vinnie Miller. Hoci Miller je nováčik v sérii NASCAR Xfinity, bude pilotovať vlajkovú loď 78 tímu „Camaro“.

Rodinný a osobný život

O jeho osobnom živote nie je toho veľa známe. Je ženatý s Jessicou McLeodovou, ktorá je spoluvlastníkom J B.J. McLeod Motorsports 'a je kvalifikovaným súťažiacim postavy. O zdravie a kondíciu je veľmi nadšená.