Olympijský bronzový medailista Nile Wilson je anglická umelecká gymnastka Táto biografia profiluje jeho detstvo,
Športovci

Olympijský bronzový medailista Nile Wilson je anglická umelecká gymnastka. Nile začal cvičiť gymnastiku v škole a v čase, keď promoval, bol pripravený predviesť svoje zručnosti vo veľkých ligách. V marci 2014 sa Nile zúčastnil britského juniorského šampionátu a stal sa víťazom. Pomohol mu v tom roku získať cenu Young Sportsman Male. Na majstrovstvách Spoločenstva v roku 2014, ktoré sa konali v škótskom Glasgowe, zohral hlavnú úlohu pri pomáhaní jeho tímu získať zlatú medailu. Získal tiež štyri medaily za seba, vrátane dvoch zlatých medailí. Potom na majstrovstvách Európy v juniorskom gymnastike vyhral rekordných päť zlatých medailí a stal sa miestnou celebritou v Anglicku. Jeho vznešené schopnosti pri používaní vodorovnej lišty z neho urobili vládnuceho majstra v hrách Commonwealth Games. Na olympijských hrách 2016 získal bronzovú medailu v rovnakej kategórii. Bol tiež dôležitou súčasťou britského tímu, ktorý vyhral striebornú medailu na Majstrovstvách sveta umeleckej gymnastiky v roku 2015.

Detstvo a skorý život

Nile Wilson sa narodila 17. januára 1996 v Leeds v Anglicku v Neile a Sally Wilson. Bol vychovaný spolu so svojou mladšou sestrou Joannou, ktorá sa tiež stala gymnastickým nadšencom a hráčom na národnej úrovni.

Keď bol ešte dieťa, Nile sa o šport naozaj nezaujímal. V skutočnosti neskôr priznal, že bol veľmi nemotorný chlapec a že jeho postoj by často spôsobil, že sa jeho rodičia obávali o svoju budúcnosť. Jeho neohrabanosť ho tiež niekoľkokrát zranila, čo viedlo k trvalým jazvám.

S cieľom vyrovnať sa s jeho nemotornosťou a prinútiť ho, aby sa lepšie zvládal, sa jeho rodičia zapísali do gymnastickej triedy a to bolo vtedy, keď prejavil záujem o šport.

Jeho tréneri v ňom videli nejaký potenciál a začali s ním pracovať. Tvrdo ho tlačili tým, že ho donútili tráviť viac hodín tréningom, pretože chceli, aby si pred olympijskými hrami v roku 2004 vyladil svoje schopnosti.

Vo veku 10 rokov však narazil na zátaras, keď si zranil lakeť, kvôli čomu bol dlhý čas v depresii. Keď sa nakoniec zlepšil, začal tvrdšie trénovať a nakoniec sa stal najlepšou gymnastkou na akadémii. A tak začal svoju cestu, pričom britské juniorské majstrovstvá boli jeho prvou veľkou príležitosťou ukázať svetu, čo dokázal.

kariéra

V marci 2014 sa Nile zúčastnil britského juniorského šampionátu a stal sa víťazom. Športová akadémia Leeds ho tiež ocenila cenou Young Sportsman Male za vynikajúci výkon v turnaji.

V tom istom roku sa zúčastnil Majstrovstiev Európy juniorov a získal meno pre seba získaním piatich zlatých medailí. Toto predstavenie ho získalo miesto v národnom tíme pre hry Commonwealth Games, ktoré bolo hneď za rohom. Aby sa Nile mohol dobre zúčastniť turnaja, začal tvrdo pracovať a väčšinu času trávil tréningom.

Nile bol teraz uznávaný ako senior hráč a na Commonwealth Games hral hlavnú úlohu pri tom, aby jeho tím získal zlatú medailu. V individuálnej kategórii získal štyri medaily, z toho niekoľko zlatých a jednu striebornú a bronzovú. Udalosti týkajúce sa vodorovnej lišty sa ukázali ako jeho pevnosť a stále sa stáva v tejto kategórii vládnucim majstrom spoločenstva.

Rok 2014 sa pre Nílu stal nádherným rokom, keď sa vďaka svojim solídnym vystúpeniam počas udalostí, na ktorých sa zúčastnil, dostal na národnú slávu. Ďalšia významná udalosť, Majstrovstvá sveta v gymnastike 2015, poskytla Nile ďalšiu významnú príležitosť preukázať svoju cenu. ,

Bohužiaľ však nemohol zopakovať svoje predstavenie Commonwealthu, keď vynechal pri získavaní jednotlivých medailí. Hral však kľúčovú úlohu pri pomáhaní jeho tímu získať striebornú medailu. Niektoré zložité pravidlá udalosti mu bránili v získaní väčšej medaily a hneď vedel, že musí pracovať tvrdšie, aby zanechal dojem na väčších turnajoch.

Najdôležitejším rokom jeho kariéry bolo rýchle priblíženie sa ako najväčší sen Nílu, odkedy začal cvičiť gymnastiku, aby získal pre svoju krajinu olympijskú medailu. Olympijské hry 2016 mu poskytli príležitosť realizovať svoj sen. Zúčastnil sa preto na marcovom 2016 AT&T American Cup, aby sa mohol pripraviť na podujatie.

Nesúhlasil však dobre a počas celej súťaže, ktorá sa stala veľkou ranou, zápasil. V paralelných baroch sa umiestnil na piatom mieste so slušným výkonom, ktorý nebol ani jeho silnou stránkou.

Po dvoch mesiacoch odchodu na olympiádu sa jeho tréning ešte viac zintenzívnil a dúfal, že sa mu podarí získať miesto v reprezentácii. Keďže sa nedávno zúčastnil turnajov na slabých miestach, nebol si istý, či si zarobí miesto v reprezentácii.

Bol však menovaný za jedného z členov anglického tímu zastupujúceho krajinu v gymnastike. Využil túto príležitosť a na olympijských hrách pôsobil mimoriadne dobre. Hoci mu chýbala zlatá alebo strieborná medaila, olympijský bronz bol pre mladých športovcov rovnako dobrý ako čokoľvek iné. Získaním medaily sa stal vôbec prvým britským gymnastikom, ktorý dosiahol tak ďaleko na olympijských hrách v kategórii horizontálny bar.

Ďalšou udalosťou na jeho radare bolo majstrovstvá sveta v umeleckej gymnastike v roku 2017. Tentokrát chcel priniesť domov zlatú medailu. Počas výcviku však utrpel zranenie, ktoré ohrozovalo jeho šance na účasť na podujatí. V rámci liečby podstúpil chirurgický zákrok.

Níl, ktorý bol bojovníkom, sa však zotavil v čase a všetko bolo pripravené zúčastniť sa turnaja. Ale napriek tvrdej snahe nedokázal prísť so svojím najlepším výkonom. Na konci šampionátu skončil šiesty.